Özgeçmiş

1968 yılında Erzurum’un İspir İlçesi’nde doğan Atıcı, İlkokulu Erzurum Bozanköy, orta öğrenimini İstanbul/Fatih’te, liseyi İstanbul İmam Hatip Lisesinde tamamladı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu. Ardından Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde Özelleştirme Konusunda yüksek lisansını yaptı.

Eğitim hayatı sonrası sosyal hayat ve siyasetle iç içe bir yaşamı tercih eden ATICI, disiplinli genç bir idealist olarak memleket meseleleri ve toplumsal sorunlarla ilgilenmeye başladı. Tam da bu yıllar aktif politikaya ve Sivil Toplum çalışmalarına adım attığı döneme rastlamaktadır.

ATICI sırasıyla Milli Gençlik Vakfı İl Sekreteri ve İl Başkan Yardımcılığı, Ak Parti Fatih İlçe Teşkilatı Kurucu Üyeliği, İlçe Seçim İşlerinden ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı, Ak Parti Fatih İlçe SKM Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Seçimi Fatih İlçe SKM Başkanlığı yaptı. Bu görevleri esnasında sivil toplum kuruluşlarında ve görevde olduğu siyasi partinin teşkilat kademesinde kadınların ve gençlerin bu alanlara katılımını arttırıcı çalışmalar yapmış, toplumda siyasetin halk tabanına yayılması ve itibar görmesi yolunda önemli girişimlerde bulunmuştur.

Halen İstanbul Üniversitesi İktisat Mezunları Cemiyeti Üyeliği, Yöneticiler ve İktisatçılar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Erzurum İş Adamları Derneği Üyeliği, Çevre Derneği Üyeliği, Fatih Emniyet Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, Fatih İmam Hatip Lisesi Platformu Başkanlığı ve ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Disiplin Kurulu Başkanlığı görevlerine devam etmektedir.

2006 Yılında Fatih Belediyesi Meclis Başkan Vekili olan ATICI aynı zamanda Dış İlişkiler Komisyon Başkanı olarak kamusal alanda da hizmetlerine devam etmektedir.

İngilizce bilen YAHYA ATICI evli ve 2 çocuk babasıdır.